آشنایی با فال تاروت + نحوه گرفتن فال تاروت

آشنایی با فال تاروت 

نحوه گرفتن فال تاروت

تاروت قرن ها روشی رایج برای طالع بینی بوده اند و تقریباً در مورد هر موضوع یا علاقه، کارت هایی با کارهای هنری موجود است. از کارت های فال تاروت نه تنها برای پیش بینی و آینده بینی استفاده می شده است بلکه برای تربیت نفس آدمی هم مورد استفاده بوده است.

آموزش فال تاروت

تاریخچه مختصر از تاروت

کارت های تاروت مربوط به چندین قرن پیش بوده است، اما آنها در اصل یک بازی سرگرم کننده بودند تا ابزاری برای طالع بینی.

برای افرادی که با طالع بینی ناآشنا هستند، به نظر می رسد شخصی که کارتهای تاروت را می خواند “آینده را پیش بینی می کند”. با این حال، بیشتر خوانندگان کارت تاروت به شما خواهند گفت که کارت ها یک راهنما ارائه می دهند و خواننده فقط نتیجه احتمالی را براساس نیروهایی که در حال حاضر در محل هستند تفسیر می کند.

 

کارت های تاروت : 

یک تاروت از 78 کارت تشکیل شده است. 22 کارت اول Major Arcana (تاروت کبیر) است . این کارت ها دارای معانی نمادین هستند که بر جهان مادی ، ذهن شهودی و قلمرو تغییر متمرکز شده اند. 56 کارت باقی مانده Minor Arcana (تاروت صغیر) است و به چهار گروه یا دسته تقسیم می شود: شمشیر ، سکه ، عصا , جام

 

کارتهای تاروت کبیر شامل ۲۲ کارت مجزا است که پایه و اساس تاروت را تشکیل میدهند. به ۲۲ کارت تاروت کبیر “خال حکم” نیز گفته میشود. کارتهای تاروت کبیر از ۰ تا ۲۱ شماره گذاری شده اند که شماره صفر آن کارت “ابله” و شماره ۲۱ آن کارت “جهان” میباشد.

 

فال تاروت کبیر, فال تاروت 10 کارتیفال تاروت کبیر

 

فال تاروت کبیر:

معنای کارت های تاروت ابله : آغاز، فرصت های جدید در زندگی، احتمالات نامحدود، شادی، شور و شوق، بی قیدی، بی پروایی

جادوگر :تجلی، توانمندی ، قدرت ،نیروی اراده، زیرک، ماهر

پاپ بانو (راهبه) : دانش، پاکی، شهود درست، کیفیت خوشایند، مربی، ناشکیبا، یادگیرنده

ملکه (شهبانو-سلطان بانو) : هیجان، موفقیت، تکامل، رشد

امپراطور (شاه-سلطان) : ثروت، پایداری، مدیریت، کنترل، برادری، صلاحیت

پاپ اعظم : حمایت اجتماعی، هماهنگی با استانداردهای جامعه، بخشنده، شفیق، اهمیت تاریخی، انگیزه

عشاق (عاشق و معشوق) : هماهنگی در عشق، خوشنامی، رابطه ی معنادار

ارابه : پر تلاش بودن، پشتکار، سفر، تصمیم آنی، دودلی، ملال، اختلال

قدرت (استقامت) : قدرت، دلاوری، پیروی از هنجارهای اجتماعی، عزم و اراده، شجاعت بسیار، دلیری، نیرومندی، توان

درویش (زاهد گوشه نشین): نیروی درونی، قدرت، عقل سلیم، هشیاری، استقامت، پارسایی، پایان یک رابطه، تنهایی

چرخ اقبال : اقبال، وسعت دانش، قرض/کمبود غیرعادی، اقدامات غیرمنتظره، پیشرفت، ترقی در کار

عدالت :عدالت ، انصاف ، حقیقت ، علت و معلول ، قانون، شجاعت، اخلاق، پاکی

به دار آویخته : عناصر تغییر، واگذاری، محرومیت از امری مهم، سازگاری مجدد، توسعه، پیشرفت، تولد دوباره، ملال، و بدشانسی

مرگ (انتقال) : دگرگونی، زندگی جدید / تولد دوباره، تغییرات غیرمنتظره در کار و زندگی، فقدان، شکست، ناامیدی، بیماری، بدشانسی، مرگ

میزان (اعتدال) : هماهنگی، ائتلاف، صلاحیت برای قدرت، کنترل، اطمینان، گرفتار، صبر

شیطان : انحطاط، شکست غیرمنتظره، فرد پرخاشگر، تعرض، وحشیگری،  عجیب و غریب، مجاله، فاجعه، هرج و مرج

برج : تغییر ناگهانی، ورشکستگی، اعمال غیرمنتظره، زوال دوستی، آوارگی، کاهش منابع مالی، فراموشی گذشته

ستاره : سرنوشت، ترغیب، ایجاد ایده های جدید، عشق معنوی، لذت و خوشی، خوشنودی، تعادل، امید، خوشی

ماه : فریب، ستمگری، حقه بازی، رفع طلسم، عدم چشم داشت، خطا، شکست، آبروریزی، خطر

خورشید : موقعیت ، گرمی ، موفقیت ، نشاط، تعهد در یک رابطه ی مستحکم

رستاخیز : سلامت بیشتر، به ثمر نشستن تلاش ها، پاداش ،جبران، جوان شدن دوباره، آگاهی،

جهان : ارزیابی موفقیت آمیز، رشد و توسعه، تکمیل، زندگی ابدی، معصومیت، کامل، زندگی

 

فال تاروت کبیر, فال تاروت 10 کارتیگرفتن فال تاروت

 

تاروت صغیر

کارت های جام: سری جام مرتبط با آب و همچنین احساسات و روابط  است. سری جام مرتبط با موضوعات روابط و عواطف است. هنگامی که خواندن شما تحت سلطه کارتهای جام است ، این نشان می دهد که به شما اجازه می دهد احساساتتان بهترین نتیجه را کسب کند ، و این که می توانید از منطق و استدلال غافل شوید.

 

کارت شمشیر: سری شمشیرها با مسائل درگیری ، اعم از جسمی و اخلاقی همراه است. همچنین به عنصر هوا و متعاقباً جهت شرق متصل است. در حالی که برخی از مردم شمشیرها را نماینده درگیری می دانند ، اما بسیار پیچیده تر از آن هستند. آنها همچنین نمادی از تغییر ، قدرت ، جاه طلبی و عمل هستند.

اگر تعدادی کارت شمشیر را مشاهده می کنید که به صورت گسترده ظاهر می شوند ، به نشانه هایی توجه کنید که وضعیت مورد نظر لزوماً به عمل و نتایج وابسته نیست. در عوض ، ممکن است از طریق تحلیل و پاسخ مناسب رفع شود.

 

کارتهای سکه: در تاروت ، خواستگاری (که اغلب به عنوان سکه به تصویر کشیده می شود) با موضوعات امنیتی ، ثبات و ثروت همراه است. همچنین به عنصر زمین و متعاقباً جهت شمال متصل است. این کارتهای سکه جایی است که کارتهای مرتبط با امنیت شغلی ، رشد تحصیلی ، سرمایه گذاری ، خانه ، پول و ثروت را پیدا خواهید کرد.

 

 

کارت های عصا: در تاروت ،کارت های عصا با موضوعات شهود ، شوخ طبعی و فرآیندهای اندیشه همراه است. همچنین به عنصر آتش و متعاقباً جهت جنوب نیز وصل شده است. این  کارتها جایی است که شما می توانید کارت های مرتبط با خلاقیت ، برقراری ارتباط با دیگران و فعالیت بدنی را پیدا کنید.

وقتی دسته ای از کارتهای عصا در فال شما ظاهر می شوند ، اغلب می تواند به این معنا باشد که راه حلهای خلاقانه برای وضعیت شما در آنجا وجود دارد – اما شما مجبور به جستجوی آنها هستید!

 

فال تاروت کبیر, فال تاروت 10 کارتیآموزش فال تاروت

 

ساخت کارتهای شخصی تاروت:

شاید شما کسی باشید که مایل به خرید کارت تاروت نباشید، شاید شما کارت مورد علاقه خود را پیدا نکرده باشید یا چیزی که می بینید واقعاً با شما طنین انداز نیست. بدون نگرانی! بسیاری از افراد خلاق می شوند و کارت های تاروت خود را می سازند. نوع، کیفیت، اندازه کارتها اهمیت ندارد، برای این کار می توانید از ورق مقوای محکم استفاده نموده و ۷۸ عدد یک اندازه ببرید حالا کارت ها را نقاشی کرده و نام آنرا در زیر آن بصورت فارسی یا لاتین بنویسید.

 

نحوه گرفتن فال تاروت : 

برای گرفتن فال تاروت ابتدا کارت ها را با هم مخلوط کنید و آنها را بر بزنید و این کار را تا زمانی که احساس کنید بر زدن کافیست ادامه دهید.

اگر برای شخص دیگری فال می گیرید از او بخواهید با دستانی که با آن مسلط نیست (یعنی اگر راست دست است با دست چپ و اگر چپ دست است با دست راست) کارت ها را کات نماید یعنی کارت ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و کارت های پایینی را بر روی کارت های بالایی قرار دهد.

چنانچه برای خودتان فال می گیرید این کار لازم نیست و تنها همان بر زدن کارت ها کافی می باشد.

 

فال تاروت کبیر, فال تاروت 3 کارتینحوه چیدمان فال تاروت 3 کارتی

 

فال تاروت 3 کارتی :

اگر مبتدی تاروت هستید که می خواهید مهارت های خود را بالا ببرد – پخش سه کارت راهی عالی برای انجام برخی تمرینات است. این ساده ترین فال است و به شما امکان می دهد فقط در سه مرحله یک فال اساسی را انجام دهید. شما می توانید با استفاده از این روش سریع برای گرفتن فال برای دوستان و خانواده خود استفاده کنید ، یا می توانید از آن برای هر مشتری که نیاز به پاسخ با عجله دارد استفاده کنید. سه کارت نشانگر گذشته ، حال و آینده است.

 

کارت 1: گذشته

کارت 2: حال

کارت 3: آینده

کارت آخر ما نشان دهنده نتیجه نهایی است. بسته به سؤال و موقعیتی که با آن روبرو است، می تواند یک هدف بلند مدت یا یک تصمیم فوری باشد.

 

فال تاروت کبیر, فال تاروت 10 کارتینحوه چیدمان فال تاروت 10 کارتی

 

فال تاروت 10 کارتی :

طالع بینی تاروت با 10 کارت یکی از انواع کامل فال تاروت است. بنابراین شما نیاز به تمرکز و انتخاب 10 کارت تاروت دارید.

کارت اول: این موقعیت و وضعیت فعلی و آنچه اکنون اتفاق می افتد را نشان می دهد.

 

کارت دوم: مشکل – این کارت نشانگر چالشی است که در این زمان با آن روبرو هستید ، چیزی که برای پیشرفت باید آن را حل کنید.

 

کارت سوم: گذشته – در اینجا ما وقایع گذشته را می بینیم ، و همچنین اینکه چگونه آنها وضعیت فعلی را شکل داده اند. این می تواند اطلاعاتی را درباره تأثیراتی که در گذشته به این وضعیت منجر شده است ، به ما بدهد.

 

کارت چهارم: آینده – این کارت با توجه به اینکه هیچ چیز تغییر نمی کند می تواند نوبت وقایع باشد. اینها معمولاً اتفاقات كوتاه مدت است ، و بیانگر وضوح نهایی این رویدادها نیست.

 

کارت پنجم: هوشیار – این کارت به بررسی آنچه شما بر آن متمرکز هستید و ذهن شما در کجاست، می پردازد. این می تواند نشان دهنده اهداف و خواسته های شما در مورد این وضعیت و همچنین فرضیات شما باشد.

 

کارت ششم: ناخودآگاه – ناخودآگاه فاش می کند که واقعاً چگونه این وضعیت را هدایت می کند. احساسات، اعتقادات و ارزشهایی که شاید فرد فرومایه حتی هنوز درک نکرده باشد. بعضی اوقات این کارت ممکن است تعجب آور باشد و همچنین می تواند تأثیر پنهانی را نشان دهد.

 

کارت هفتم: تأثیر شما – این کارت را می توان تا حدودی تفسیر کرد – اما به طور کلی، مربوط به این است که چگونه خودتان را می بینید، و اینکه چگونه این درک می تواند در چگونگی شکل گیری این وضعیت تأثیر بگذارد.

 

کارت هشتم: نفوذ خارجی – این کارت نشان دهنده دنیای اطراف شما و چگونگی تأثیر این وضعیت است. این ممکن است نمایانگر محیط اجتماعی و عاطفی باشد که در آن فعالیت می کنید و همچنین اینکه دیگران شما را چگونه درک می کنند.

 

کارت نهم: امیدها و ترس ها – یکی از موقعیت های دشوار در این طالع بینی برای رمزگشایی، این کارت می تواند هر آنچه را که شما مخفیانه آرزو می کنید، و همچنین آنچه ممکن است سعی در جلوگیری از آن داشته باشید را نشان دهد. ماهیت انسان غالباً متناقض است و آنچه بیشتر از آن می ترسیم گاهی اوقات چیزی است که ما در واقع به آن امید داشتیم.

 

کارت دهم: نتیجه – این کارت خلاصه ای از کارتهای قبلی است. با توجه به همه اتفاقاتی که در حال رخ دادن است.